VLÁKNINA a její blahodárný vliv na zdraví

Jednou z oblastí, kterými se odborníci na výživu pracujíví pro značku NUTRILITE zabývají, je nedostatečná konzumace vlákniny u většiny lidí. Vláknina se nachází v částech rostlin – ovoce, zeleniny, obilovin a luštěnin, které jsme schopni konzumovat, ale ne strávit. Vzhledem k tomu, že vlákninu neumíe trávit, prochází trávicím ústrojím a váže se na vodu, cholesterol a sacharidy, čímž pomáhá optimalizovat trávení. Navázáním na sacharidy zpomaluje vláknina jejich vstřebávání, čímž brání výkyvům v hladině krevního cukru. Vláknina může pomáhat při snižování hmotnosti, protože neobsahuje kalorie, ale dodá nám pocit plnosti.

Kolik vlákniny bychom měli zkonzumovat každý den se liší v závislosti na věku a hmotnosti, doporučené minimální množství je ale 25 – 30 g.

Příjem vlákniny můžete zlepšit s pomocí NUTRILITE Fibre Powder Vlákniny v prášku. Výrobek obsahuje 5 g rozpustné vlákniny ze tří rostlinných zdrojů. Je bez chuti, takže stačí obsah jednoho sáčku rozpustit v 250 až 375 ml vody nebo džusu nebo jím také posypat jídlo. Ke každé dávce nezapomeňte vypít plnou sklenici vody. Prášek je vhodný pro všechny od 12ti let. Doporučuje se začít jedním až dvěma sáčky denně a příjem vlákniny postupně zvyšovat. Neobsahuje žádná přidaná umělá sladidla, barviva ani dochucovadla či konzervační látky. Je ideální pro ty, jenž nekonzumují dostatek celozrnného pečiva, čerstvého ovoce a zeleniny. Lze ji používat společně ke zlepšení trávení a celkové kondice.

+420 775 194 781

FACEBOOK

POSLAT ZPRÁVU