Silné kosti po celý život

Většina z nás sice na své kosti nemyslí tak často jako na své svaly, pleť či jiné části těla, kosti ael musí vydržet velice dlouhou dobu. Potřebují pravidelnou péči a rozhodně se vypltí do nich investovat  a zajistit si tak dobrou kondici do budoucna.

Dospělý člověk má v těle 206 kostí, které jsou vzájemně složitě propojeny. Kostra není jen neživá konstrukce podporující tělo – musíme se k ní chovat jako k živému organismu.

Abychom si uchovali silné kosti po celý život, musíme do nich investovat již nyní. Hustotu a pevnost kostí je nejlepší budovat mezi 18 a 30 rokem věku prostřednictvím cvičení. Nejvhodnější jsou sporty, během kterých nosíme hmotnost svého těla, jako je turistika, tanec nebo jen chlze do schodů. Na druhou stranu aktivity jako plavání nebo cyklistika jsou sice dobré pro vaše srdce a plíce, kostem ale zas tak moc neprospívají, protože při nich celou svou hmotnost nenosíte.

Důležitou složkou pro zdravé kosti je vápník. Udržování přiměřeného množství vápníku, je pro formování kostí, ke kterému dochází neustále, zcela zásadní. Nebude-li vaše strava obsahovat dostatek vápníku, tělo si jej odebere právě z vašich kostí. Většina z nás dosáhne největšího množství kostní hmoty v průběhu třetího desetiletí života – poté začínáme kostní hmotu ztrácet.

Kombinace cvičení a výrobku NUTRILITE Cal Mag D Plus je tedy ideální způsob, jak zajistit, aby vaše kosti dostaly tu nejlpeší možnou péči. Proč se ale tento výrobek jmenuje Cal Mag D Plus? Protože vápník nestačí na všechno – a jednou z mnoha biologockých funkcí hořčíkuv těle, je pomáhat vápníku posilovat vše kosti.

Vápník vám ale přiliš nepomůže, pokud jej vaše tělo správně nevstřebá. A tady vstupuje na scénu vitamín D. Tělo vitamín D3 přirozeně produkuje, je-li naše pleť vystavena slunci. Čím dál více lidí ale chrání svou pleť krémem na opalování a v sychravých zimních měsících trávíme většinu času doma. Může se nám tedy snadno stát, že tělo nebude mít vitamínu D dostatek.

Vitamín D tělu pomáhá vápník svtřebávat a přispívá k jeho správné hladině v krvi. Mezi vhodné přírodní zdroje vitamínu D patří makrela, sleď a olej z tresčích jater. Naše moderní strava tyto složky často postrádá, a právě proto je vitamín D ve výrobku NUTRILITE Cal Mag D plus tak důležitý.

Doplňky stravy NUTRILE jsou vyráběny z těch nejlepších přírodních složek. Bohatý zdroj vápníku se nachází v rozlehlých fjordech blízkosti islandského pobřeží. Jedná se kalcifikované mořské řasy, které představují bohatý přírodní zdroj překypující vápníkem, hořčíkem a stopovými minerálními látkami z moře. Tyto mořské rostliny se nazývají korálové červené řasy a v průběho svého života přirozeně kalcifikují. V rozbouřených mořích se kousky kalcifikovaného materiálu z rostlin odlamují a shromažďují se na mořském dně. Specielní plavidlo sbírá jen kalcifikované zbytky – živé rostliny nepoškodí, ani jim jinak neublíží. Tento proces získávání vápníku vyhovuje přísným standardům NutriCerd zaměřeným na dodržování udržitelných ekologických a zemědělských postupů. Kalcifikované mořské řasy jsou udržitelný zdroj bohatý na živiny a přídorní minerální látky.

+420 775 194 781

FACEBOOK

POSLAT ZPRÁVU