Správná péče o vlasy

Většina z nás si říká, že na mytí vlasů nelze nic pokazit. Vlasy si namočí, jednou či dvakrát aplikují dávku šamponu, spláchnou pěnu vodou, po té aplikují kondicionér, opět vlasy spláchnou,  vytřou ručníkem téměř do sucha a následně vysuší fénem. Co se dá na tomhle udělat špatně? Představte si, že 80% lidí dělá při tomto úkonu chybu a neumí si ani vybrat vhodný přípravek na mytí svých vlasů.

A jaké jsou nejčastější chyby ?

Horká voda – použití horké vody při mytí má za následek zvýšenou produkci mazových žlázek a proto se Vám mohou vlasy mastit rychleji.

Šampon – aplikujete šampon při mytí přímo z lahvičky do vlasů ?

Ručník – nejčasější chybou je vysoušení vlasů třením v ručníku místo jemného vymačkávání vody z vlasů. Další chybou, která vlasům neprospívá, jsou mokré vlasy zabalené dlouho v ručníkovém turbanu. Takto se nám vlasy sndno zapaří a začnou ztrácet na své kvalitě. Turban ano, ale max. 5 minut.

Fén – nedodržení správné vzdálenosti při fénování horkým vzduchem.

Hřeben – použití velice hustého hřebene, či jiného, než z přírodních materiálů.

A co je snad nejhorší, je jít si lehnout s mokrou hlavou. Vlasy se pak mohou více mastit, vypadávat, lámat …

 

A správný postup … 

Vlasy, obzvláště dlouhé, nejdříve rozčesejte. Odstraníte tak částečně prach z vlasů,  stylingové připravky a šampon se lépe dostane k vlasu.

Řádně vlasy namočte, šampon Vám bude lépe pěnit a vystačíte si s menším množstvím.

Šampon nejdříve aplikujte do dlaní , třením dlaní pořádně napěňte a teprve pak naneste do vlasů. Takto šampon roznesete rovnoměrněji, než když jej přímo z lahvičky aplikujete zpravidla jen na jednu polovinu hlavy. Pokud nejsou vlasy nadměrně znečištěné nebo pokud si vlasy myjete každý den, pak stačí šampon nanést pouze jedenkrát.

Vlasy oplachujte vlažnou vodou a v dostatečné míře, aby zbytky šamponu neulpěly ve vlasech.

Kondicionér nanášejte u kratších vlasů do konečků, u dlouhých po celé délce vlasů. Nikdy nedávejte kondicioner ke kořínkům, vlasy budou zplihlé a budou se rychleji mastit.

Masku na vlasy používejte dle potřeby 1 krát za týden či 14 dnů u zdravých vlasů na dobu asi 5 minut. Nezapomínejte, že stejně jako Vaše pleť potřebují i Vaše vlasy po létě či mrazivé zimě regenerovat a zaslouží si tedy speciální péči.

Mokré vlasy rozčesávejte jen velice řídkým hřebenem.

Dle odborníků je lepší vlasy  vyfénovat  vlažným vzduchem ze vzdálenosti 20 cm, než je nechat volně proschnout.

A samozřejmostí je používání kvalitních přípravků.

 

A jaký šampon používám já ? Jedině  vlasovou kolekcí SATINIQUE !

+420 775 194 781

FACEBOOK

POSLAT ZPRÁVU