Vrásky

Vrásky jsou vlastně poranění: jedná se o povrchové příznaky poškození pokožky. Tato poškození způsobuje celá řada faktorů od slunečního záření po úbytek estrogenu. Jak k tomuto narušení kůže dochází? Je výsledkem stárnutí, které je zapřičiněno ať už ovlinitelnými či neovlivnitelnými faktory.

Jak se vrásky tvoří?

Jak stárneme (kolem 25 roku),  kolagenová a elastinová vlákna ve škáře začínají ubývat, začínají se objevovat první jemné linky. S přibývajícími roky (zhruba kolem 4otého roku) přirozené obranné mechanismy pleti začínají selhávat a poškození se prohlubuje,  objevují se první drobné vrásky. Ve věku nad 50 let jsou kolagen a elastin vlivem okolního prostředí vážně poškozeny. Proces regenerace pokožky se zpomaluje a kůže již není schopna tyto škody napravit.

Co je to mimická vráska  a jak se tvoří?

Mimické vrásky jsou konečným důsledkem toho, že každý den dáme najevo asi 15 000 výrazů. Po čase tedy opakované pohyby, jako je mračení, usměv nebo mhouření očí, zanechávají na pokožce trvalé otisky, protože je narušen regenerační proces. I když se svaly uvolní, vráska zůstane. Mimické vrásky, naše „čáry života“, se většinou objevují jako první na čele, mezi očima, v koutku oka a kolem úst.

Nečekejte, až budou vrásky na Vaší pleti vidět. Začněte se chránit už teď.

 

+420 775 194 781

FACEBOOK

POSLAT ZPRÁVU